fbpx

Hallinto

Warme-Korpinen Rea
rehtori

johtaa ja valvoo konservatorion opetus- ja konserttitoimintaa sekä vastaa oppilaitoksen strategisesta ja pedagogisesta kehittämisestä ja laatutyöstä.

Puh. 09 5860 5812
GSM: 050 564 3586
Sähköposti: rea.warme@konservatorio.fi

Pellikka Harri
hallintojohtaja, kanslianeuvos

toimii Helsingin Konservatorion Säätiön edustajana (varainhoito, toimitila- ja kiinteistöasiat) ja vastaa mm. henkilöstöhallinnosta (hallinto ja tekniikka) sekä ulkoistetuista palveluista (taloushallinto, työterveys, ruokahuolto, IT).

Puh. 09 5860 5810
GSM: 050 5643488
Sähköposti: harri.pellikka@konservatorio.fi

Ruohonen Sari
talouspäällikkö

vastaa oppilaitoksen taloushallinnosta.

Puh. 09 5860 5816
GSM: 050 359 2554
Sähköposti: sari.ruohonen@konservatorio.fi

Kärjes-Peltola Pia
koulutuspäällikkö

vastaa eri koulutusasteiden opetuksen järjestämisestä ja opetussuunnitelmien kehittämisestä. Hän toimii myös ammatillisen koulutuksen opiskelijoiden opinto-ohjaajana.

Puh. 09 5860 5830
GSM: 050 309 2420
Sähköposti: pia.karjes-peltola@konservatorio.fi

Haapaniemi Jaakko
tuottaja

toimii orkestereiden intendenttinä, tuottaa / järjestää (musiikki- ja oppilasiltoja lukuunottamatta) konsertit ja musiikkitilaisuudet ja vastaa ohjelmapalveluista.

Puh. 09 5860 5850
GSM: 040 451 6600
Sähköposti: jaakko.haapaniemi@konservatorio.fi

Kaljunen Raija
viestintäasiantuntija

suunnittelee, kehittää ja toteuttaa viestintää, päivittää some-kanavia ja hoitaa Avoimen Konservatorion hallintoa.

Puh. 09 5860 5813
GSM: 050 324 6466
Sähköposti: raija.kaljunen@konservatorio.fi

Järvilehto Jaska
kirjastonhoitaja, tietosuojavastaava

Puh. 09 5860 5821
Sähköposti: jaska.jarvilehto@konservatorio.fi

Hautaniemi MariAnne
toimistosihteeri, (sijaisena 1.8.2019–31.1.2020 Emmi Leijala / Jenni Mattila) palveluajat toistaiseksi: ma 9-12, to 9-12 ja 13-15, pe 9-12 ja 13-16

Hoitaa mm. neuvontaa, puhelinvaihdetta, soitinlainauksen järjestämistä, kansainvälistämisessä avustamista (vaihto-oppilaat, vierailevat ryhmät) ja sisäistä tiedottamista.

Puh. 09 5860 580
Sähköposti: konservatorio@konservatorio.fi, Emmi Leijalan henkilökohtainen osoite emmi.leijala@konservatorio.fi)

Hyvärinen Maria
oppilashallintosihteeri, (palveluaika 31.12. asti ma klo 12-16, ti-pe klo 9-12)

ylläpitää musiikin perusopetuksen ja musiikkileikkikoulun oppilaiden tietohallintoa, laskuttaa lukukausimaksut ja laatii mm. tilastoja.

Puh. 09 5860 5815
Sähköposti: maria.hyvarinen@konservatorio.fi