fbpx

Hallinto

Warme-Korpinen Rea
rehtori-toimitusjohtaja

Konservatorion strateginen, operatiivinen, taloudellinen ja pedagoginen johtaminen. Helsingin Konservatorion Säätiön hallintoon liittyvät asiat.

Puh. 09 5860 5812
GSM: 050 564 3586
Sähköposti: rea.warme@konservatorio.fi

Kärjes-Peltola Pia
apulaisrehtori

Ammatillisen koulutuksen suunnittelu ja organisointi, opiskeluhuolto, opinto-ohjaus ja opiskelija-arviointi

GSM: 050 309 2420
Sähköposti: pia.karjes-peltola@konservatorio.fi

Harjula Iina
koulutuspäällikkö

Musiikin taiteen perusopetuksen suunnittelu ja organisointi, opetussuunnitelman kehittäminen, opinto-ohjaus, oppilasarviointi ja Avoin konservatorio

GSM: 050 4180 996
Sähköposti: iina.harjula@konservatorio.fi

Pellikka Harri
kiinteistö- ja palvelupäällikkö, kanslianeuvos

Kiinteistöhallinto, turvallisuus, ulkoistetut palvelut (mm. vuokraustoiminta, ICT sekä ravintolapalvelut), ja kestävä kehitys

Puh. 09 5860 5810
GSM: 050 5643488
Sähköposti: harri.pellikka@konservatorio.fi

Ruohonen Sari
talouspäällikkö

Konservatorion ja Säätiön taloushallinto

Puh. 09 5860 5816
GSM: 050 359 2554
Sähköposti: sari.ruohonen@konservatorio.fi

Hyvärinen Maria
oppilashallintosihteeri

Musiikin taiteen perusopetuksen ja musiikkileikkikoulun oppilasrekisterit, kevään ilmoittautumiset ja pääsykokeet, todistukset, lukukausimaksuasiat ja asiakaspalvelu

Puh. 09 5860 5815
GSM: 040 483 6227
Sähköposti: maria.hyvarinen@konservatorio.fi

Hautaniemi MariAnne
toimistosihteeri

Opintovapaalla helmikuusta lokakuuhun 2024

Puh. 09 5860 580
Sähköposti: konservatorio@konservatorio.fi

Haapaniemi Jaakko
tuottaja

Konsertit ja musiikkitilaisuudet (musiikki- ja oppilasiltoja lukuun ottamatta), salivaraukset, ohjelmapalvelut sekä orkesteri-intendentin tehtävät

Puh. 09 5860 5850
GSM: 040 451 6600
Sähköposti: jaakko.haapaniemi@konservatorio.fi

Mikkola Ilkka
informaatikko

Konservatorion kirjastopalvelut, tietosuojavastaava

GSM: 040 651 2080
Sähköposti: ilkka.mikkola@konservatorio.fi

Sarelma Sanni
viestintäasiantuntija, sanni.sarelma@konservatorio.fi

Viestinnän suunnittelu, kehittäminen ja toteutus, verkkosivut ja sosiaalisen median kanavat

GSM: 050 324 6466
Sähköposti: sanni.sarelma@konservatorio.fi